בית
וטרינר
אודותינו
מרפאות וטרינריות
מאמרים וטיפים מהמרפאה
צור קשר
   
 
שירות 24 שעות במקרי חירום
טלפון חירום : 050-2744035
 
אישפוז לחיות
 
בית חולים וטרינרי
 
מרפאה לחיות
 
חיסונים לחיות
 
רופא לחיות
 
וטרינר
 
 
   
   
 
תולעת הושט/ תולעת הפארק - ספירוצרקה לופי

21.07.2010

תולעת קטנה וקטלנית העלולה לגרום למוות של הכלב שלכם.
על תולעת הפארק שמעתם? מהי תולעת הפארק?
תולעת הפארק או בשמה המקצועי ספירוצרקה לופי (Spirocerca Lupi) היא תולעת הנטפלת רק לכלבים ועלולה לגרום לכלב נגוע
לדימומים ואף למוות.

 
מחזור החיים של תולעת הפארק.
כלב נגוע בתולעת הפארק מפריש ביצים של התולעת בצואה. חיפושיות הזבל שניזונות מצואת הכלבים ומחומר אורגני בולעות את הביצים ובתוך החיפושית בוקעות הביצים. כלב שאוכל זבל (שאריות מזון, צואה, או דברים שונים) בגינה, עלול לבלוע גם חיפושית כזאת. במידה והחיפושית הייתה נגועה- הכלב נדבק. הזחלים משתחררים במערכת העיכול של הכלב ומתחילים בנדידה דרך כלי דם ולבסוף מגיעים לדופן הושט. שם התולעים הופכות לבוגרות ומתחילות להטיל ביצים שיוצאות עם הצואה של הכלב- וכך  הושלם מחזור החיים שלהן.
 
המחלה – תולעת הפארק.
תולעת הפארק עלולה לגרום לנזקים חמורים לכלב.
הזחלים הצעירים נודדים בגופו של הכלב דרך כלי דם וגורמים לפגיעה בדפנות שלהם. כך כלי הדם נחלשים ובמקרים מסוימים אפילו עלולים להיקרע. קרע של כלי דם  מרכזי כגון אבי העורקים גורם למוות מיידי.
התולעים הבוגרות נמצאות בדופן הושט (צינור הבליעה) הגוף יוצר תגובה אליהן (גרנולומה) מעיין גידול, שעלול לגרום לקשיי נשימה ובליעה ובמקרים מסוימים אפילו להפוך לגידול סרטני.
 
מהם הסימנים שצריכים להדאיג אותנו?
כלב  נגוע יכול להראות מגוון של סימנים. הסימנים הראשונים הם קשיי בליעה וקשיי נשימה. תסמינים נוספים הם: הקאות חוזרות, שלשולים, הפרשת ריר, ירידה במשקל, שיעולים, ובמקרים נדירים אפילו דימום פנימי,דימום זה עלול לגרום למוות מהיר של הכלב שלנו.
 
אז מה עושים?
להשתדל כמה שאפשר שהכלב האהוב שלנו לא יאכל ברחוב או בגינה כל מיני שטויות. דבר זה חשוב גם למניעת בליעה של גופים זרים, רעל או סתם מזון מקולקל שעלול לגרום להרעלת קיבה.
על מנת לצמצם את התפשטות המחלה יש לאסוף את צואת הכלבים ולהשליך לפח.
מכיוון שאין באפשרותנו למנוע לחלוטין הדבקה של הכלב, ואין חיסון כנגד המחלה הטיפול היחיד הוא זריקה פעם בשלושה חודשים. החומר המצוי בזריקה זו הורג את התולעים (אם קיימות) בגוף הכלב, ולא מאפשר לתולעים נוספות להתפתח. מומלץ להעניק לכלב זריקה פעם אחת בשלושה חודשים על מנת לשמור על רציפות היעילות של התרופה ולא לאפשר לביצים להתפתח לכדי תולעים. 


וטרינר
התמונות באדיבות פרופסור פרל מהמכון הוטרינרי ע"ש קימרון

 

 

מרפאה וטרינרית, ראשון לציון, חולון, בת ים ונס ציונה - ד"ר מלצר רונן  |  רפואה וטרינרית, אבחון מחלות לחיות, חיסונים לחיות, אישפוז חיות
המרכז הוטרינרי "כרמים": רח' הסוכה 12, ראשון לציון   |   בית חולים וטרינרי "אנימל": רח' ההגנה 30 א.ת. החדש, ראשון לציון  |  מרכז וטרינרי נווה הדרים: רח' ירושלים 88 נווה הדרים
 
אשפוז לחיות   אישפוז לכלב   אשפוז לכלב   אישפוז לחתול   וטרינרים   רופא לחתולים   וטרינר בראשל"צ   בתי חולים לחיות   ווטרינר בראשון לציון   וטרינר בראשון   וטרינר בראשון לציון   ווטרינר בראשל"צ   רופא לחתול   וטרינר לחיות בבת ים   ווטרינר בראשון   רופא לכלבים   וטרינר לחיות בבתים   וטרינר לחיות בראשון   בית חולים לכלבים   מרפאה לחיות בבת ים   מרפאה לחיות בבתים   מרפאה לחיות בראשון   חיסונים לכלב   חיסונים לכלבים   חיסונים לחתולים   בית חולים לחתולים  
 
 
אתר זה נבנה ומקודם בגוגל על ידי חברת מדיה גרופ