בית
וטרינר
אודותינו
מרפאות וטרינריות
מאמרים וטיפים מהמרפאה
צור קשר
   
 
שירות 24 שעות במקרי חירום
טלפון חירום : 050-2744035
 
אישפוז לחיות
 
בית חולים וטרינרי
 
מרפאה לחיות
 
חיסונים לחיות
 
רופא לחיות
 
וטרינר
 
 
   
   
 
פרעושים

18.07.2006 

פרעוש הוא טפיל עור קטן ממשפחת פרוקי הרגליים, הפרעוש ניזון מדמם של מארחים פוטנציאליים (יונקים בעיקר) עליהם
הוא  מתפתח, בפרוותם מוצא מסתור ומהם הוא ניזון. פרעושים הם הטפילים הנפוצים ביותר בכלבים ובחתולים
.

טפילים חיצוניים בחיות מחמד - פרעושים
 
פרעוש הוא טפיל עור קטן ממשפחת פרוקי הרגליים, הפרעוש ניזון מדמם של מארחים פוטנציאליים (יונקים בעיקר) עליהם הוא מתפתח, בפרוותם מוצא מסתור ומהם הוא ניזון. פרעושים הם הטפילים הנפוצים ביותר בכלבים ובחתולים.
 

אופן ההדבקה – לסוגי הפרעושים השונים מספר שלבים במחזור החיים ובהתפתחות, בכל שלב ושלב חייב הפרעוש "ארוחת דם" אחת לפחות אותה הוא "אוכל" (מוצץ) על המארח ומדמו. הפרעושים השונים מתפתחים בדרך כלל בסביבת המחייה של בעל החיים (שטיחים, חריצי הפאנלים, חריצי המרצפות, חריצים בקירות החיצוניים של הבית, חול העציצים וחול הגינה). לאחר הבקיעה מהביצים קופצים הפרעושים על כל מארח מזדמן וניזונים ממנו, באותו האופן ימשיך תהליך ההדבקה (קפיצה מבעל חיים אחד לשני).

הפרעושים מתרבים בעיקר  בתנאי חום ולחות גבוהים ולכן נפוצים יותר בתקופות האביב והקיץ, אולם מאחר והסתיו והחורף במדינת ישראל אינם כה קרים וגשומים ניתן בקלות למצוא פרעושים על בעלי החיים גם בתקופות אלו.
 

סימנים קליניים – גירודים וגירוי עורי, פצעים ודלקות עור, דלדול שיער וקרחות, איבוד דם (במקרים קשים) ותגובות אלרגיות. חשוב לציין כי פרעושים נושאים בתוכם את שלב הביניים של התולעים השטוחות ולכן יש לטפל גם בנושא זה !
טיפול ומניעה – במקרים של נגיעות בפרעושים הטיפול והמניעה אחד הם, הדברת הפרעושים,
אולם יש לחלק את ההדברה לשני שלבים הנעשים במקביל: 
הדברת הפרעושים שעל בעל החיים באמצעות תכשירים וטרינריים מתאימים ומותאמים לבעל החיים שלכם. יש להוועץ ברופא וטרינר לפני השימוש כדי שיתאים את התכשיר להדברת הפרעושים לבעל החיים ולמשקלו ! 
הדברת הפרעושים בסביבת המחייה של בעל החיים ומניעת התפתחותם בעתיד תוך שמירה על איכות הסביבה.


שימו לב: החומרים המשמשים להדברת פרעושים בסביבת המחייה רעילים מאד !!!!!

הדברת איזור המחייה של בעל החיים נעשית בד"כ ע"י מדביר, יש להקפיד לבחור מדביר מוסמך, בעל רשיון להדברה מהמשרד לאיכות הסביבה, לציין בפניו כי יש בעל חיים באיזור שבו הוא אמור לרסס ולבסוף, לקבל הנחיות מפורטות כיצד יש לנהוג לאחר הריסוס.

 

 

מרפאה וטרינרית, ראשון לציון, חולון, בת ים ונס ציונה - ד"ר מלצר רונן  |  רפואה וטרינרית, אבחון מחלות לחיות, חיסונים לחיות, אישפוז חיות
המרכז הוטרינרי "כרמים": רח' הסוכה 12, ראשון לציון   |   בית חולים וטרינרי "אנימל": רח' ההגנה 30 א.ת. החדש, ראשון לציון  |  מרכז וטרינרי נווה הדרים: רח' ירושלים 88 נווה הדרים
 
אשפוז לחיות   אישפוז לכלב   אשפוז לכלב   אישפוז לחתול   וטרינרים   רופא לחתולים   וטרינר בראשל"צ   בתי חולים לחיות   ווטרינר בראשון לציון   וטרינר בראשון   וטרינר בראשון לציון   ווטרינר בראשל"צ   רופא לחתול   וטרינר לחיות בבת ים   ווטרינר בראשון   רופא לכלבים   וטרינר לחיות בבתים   וטרינר לחיות בראשון   בית חולים לכלבים   מרפאה לחיות בבת ים   מרפאה לחיות בבתים   מרפאה לחיות בראשון   חיסונים לכלב   חיסונים לכלבים   חיסונים לחתולים   בית חולים לחתולים  
 
 
אתר זה נבנה ומקודם בגוגל על ידי חברת מדיה גרופ