בית
וטרינר
אודותינו
מרפאות וטרינריות
מאמרים וטיפים מהמרפאה
צור קשר
   
 
שירות 24 שעות במקרי חירום
טלפון חירום : 050-2744035
 
אישפוז לחיות
 
בית חולים וטרינרי
 
מרפאה לחיות
 
חיסונים לחיות
 
רופא לחיות
 
וטרינר
 
 
   
   
 
אסור להאכיל את בוני

09.10.2006

בוני הוא פינצר מעורב שחור בן 4 שנים.
בוני חי במפעל ולמעשה הוא חיית המחמד של כל אנשי המפעל ושל שומרי הלילה.
לפני 4 חודשים הגיע בוני למרפאה לחיות מתגרד קשות עם פצעים מפושטים על פני כל העור.
 
חשד הראשוני היה אלרגיה לפרעושים וכטיפול קיבל בוני אנטיביוטיקה בשילוב עם נוגדי גרוד, וקולר אלזבטני למניעת גרוד עצמי.

כמובן שלבוני ניתן טיפול מונע כנגד פרעושים.

כעבור שבועיים חזר בוני עדיין מתגרד עד זוב דם וממשיך ללכת עם הקולר האלזבטני אשר אליו מוצמד השלט  "לווין של YES ", כינוי שניתן על ידי עובדי המפעל. לדברי המטפלים בכל פעם שהורד הקולר חזר בוני לגרד במרץ רב. ניתן לבוני שמפו רפואי, ונאמר לחזור ולטפל טוב כנגד פרעושים. כמו כן הועלתה הסברה כי בוני סובל מאלרגיה למזון, לכן ניתן לבוני מזון היפואלרגני ובקשה למנוע ממנו כל מזון אחר.

כעבור שבועיים חזר בוני למרפאה עם גרד רב וללא כל שיפור במצבו. לשאלתי לגבי המזון האלרגני הסביר לי המטפל: " כולם אוהבים את בוני ובארוחת הצהריים במפעל מנדבים לו שאריות" .
מאז תחילת הטיפול עברו כבר 74 יום ובוני אומלל פצוע ומתגרד וללא שיפור במצבו.

ברצוננו להבהיר נקודה: חיה המגרדת עד זוב דם סובלת !!!

שערו בנפשכם גרוד עז בכל הגוף במספר רב של מקומות אשר לא מניח לכם, לא ביום ולא בלילה במשך ימים רבים. במחשבה צלולה זה ממש עינוי).

בשלב זה עברנו ל"איום מרומז" (והכל באהבה) כי אם לא יופסק המזון מהמפעל, מצבו של בוני לא ישתפר ואנו במרפאה נסיר אחריות לבריאותו.

כמובן ששיחה זו לוותה בשיחות טלפון לכל הנוגעים בדבר ועד למנהל המפעל.
לאחר שיחות הועידות הסוערות התקבלה ההצהרה כי בוני לא יקבל מזון מלבד מזון רפואי וזה באחריות המנהל.

כעבור שבוע חזר בוני לביקורת. בוני הגיע עם הקולר האלזבטני אך בהוראת מנהל המפעל הוחלף השלט שלYES  בשלט חדש:"אסור להאכיל את בוני בהוראת ההנהלה".

בוני חזר עם שיפור ניכר במצבו: הקרחות עדין נראו, אך העור כבר לא אדום ולמרות שעדיין מהלך עם הקולר האלזבטני כמעט ואינו מגרד.

 בוני נשלח ללא כל טיפול רק המשך המזון האלרגני וביקורת בעוד שבוע.

 

מרפאה וטרינרית, ראשון לציון, חולון, בת ים ונס ציונה - ד"ר מלצר רונן  |  רפואה וטרינרית, אבחון מחלות לחיות, חיסונים לחיות, אישפוז חיות
המרכז הוטרינרי "כרמים": רח' הסוכה 12, ראשון לציון   |   בית חולים וטרינרי "אנימל": רח' ההגנה 30 א.ת. החדש, ראשון לציון  |  מרכז וטרינרי נווה הדרים: רח' ירושלים 88 נווה הדרים
 
אשפוז לחיות   אישפוז לכלב   אשפוז לכלב   אישפוז לחתול   וטרינרים   רופא לחתולים   וטרינר בראשל"צ   בתי חולים לחיות   ווטרינר בראשון לציון   וטרינר בראשון   וטרינר בראשון לציון   ווטרינר בראשל"צ   רופא לחתול   וטרינר לחיות בבת ים   ווטרינר בראשון   רופא לכלבים   וטרינר לחיות בבתים   וטרינר לחיות בראשון   בית חולים לכלבים   מרפאה לחיות בבת ים   מרפאה לחיות בבתים   מרפאה לחיות בראשון   חיסונים לכלב   חיסונים לכלבים   חיסונים לחתולים   בית חולים לחתולים  
 
 
אתר זה נבנה ומקודם בגוגל על ידי חברת מדיה גרופ